Alternatif Kanser Tedavisi
Sayfa 12
sayfa 2-Inçındekıler
KLİNİK ARAŞTIRMA SONUÇLARI
1985-1989 Terminal safhaya gelmiş 1900 hastaya CARCTOL tedavisi uygulanmış ve sonuçları  aşağıda grafik olarak ifade edilmiştir:
Grubu : bu hastalar  % 80-100  oranında tamamen iyileşmisler bu nedenle iki yıllık bir tedaviden sonra takipten çıkarılmışlardır.
A
Grubu : bu hastalarda % 40-50 oranında gelişme gözlenmiş ve bu nedenle uygulama durdurulmuştur.
B
Grubu : bu hastalarda % 5-10 oranında belirtilerde bir gerileme gözlenmiş, ve programdan çıkmışlardır.
C
Grubu : bu grup'a sadece iki ay ilaç uygulanmıştır.
D
"Tanrı biz kullarına çaresi olmayan dert vermez" - Paracelsus Sipariş  ve  ürün temini
1 2 3 4 5 5a 5b 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Genel bilgiler-10

Özet
Kanser, tedavi edilse bile, insan hayatını tehdit eden bir hastalıktır. Klasik tıbbın uyguladığı mevcut kanser tedavileri sadece zor ve zahmetli değil, ama bazan da başarısızdır. 
Tedavi genellikle hastalıktan kötü görünebilmektedir. Bu olgular, zaman içinde iyiye doğru gitmekle birlikte yavaştır.
Kanser uzmanlarının çoğu “ileri teknoloji” tıbbına bel bağladıkları için, doğal tıbbın önerdiği daha yalın, daha güvenli tedavi yöntemlerinin değerini maalesef göremiyorlar.
Buna rağmen (Türkiye dışındaki)  bazı  hastanelerin  kanser bölümlerinde,  diğer tedavi yöntemlerinden pek çoğu uygulanmaktadır, çünkü kanserin sadece tedavi edilmesi gereken bir tümör olmadığı, ama, kişinin ruhsal ve zihinsel yönlerinide ilgilendiren bir hastalık olduğu anlaşıldı.
”Holistik” yaklaşım denen bu kavrama genellikle doktorlardan çok hemşireler heyecanla sarılmaktadır (tabi yine bizim ülkemizde değil.). Örneğin İngiltere’de Royal Marrsden kanser hastanesinin Londra’daki kanser rehabilitasyon  merkezinde, hepsi masaj, gevşeme, sanat da dahil olmak üzere çeşitli doğal terapi yöntemlerinde eğitim almış hemşireler çalışmaktadır. Benzer imkanlar, Hammersmith (Londra), Lancester ve Güney Cleveland’ daki hastanelerde de bulunabilmektedir.
İki yaklaşım arasındaki farkı  belki de en iyi İngiltere’deki
Bristol Kanser Merkezi’nin tı Direktörü Dr. Rosy Daniel’in sözleri özetlemektedir: “ Kanserde geleneksel tedavi yöntemleri hastalıktan arınmış dönemi uzatır, ama yaşam süresini uzatmaz. Öte yandan, alternatif terapiler yaşam süresini uzatır. Aradaki fark gayet açık ve önemlidir. Geleneksel tıp yangını söndürür, alternatif tıp ise yangının yeniden çıkmasını engeller. En ideali, her ikisini birlikte kullanmaktır.”
Bu bölümden sonra, kanser “yangınının” yeniden çıkmasını engellemek için daha yalın, ama etkisi saptanmış doğal tedavi yöntemlerini çok kısa tanıtacağız.

DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE KANSER
”Yumuşak alternatifler”
Buraya kadar gördüğümüz gibi, geleneksel kanser tedavisi; ameliyat, radyoterapi ve kemoterapi olmak üzere, esas olarak üç temel  silaha dayanır. İyileşme veya yaşam süresinin uzatılması açısından sonuç, kanserin türüne ve tedavinin hangi safhada başladığına bağlı olarak çok farklıdır. Bu yöntemlerin kanser tedavisinde yeri vardır, ama genellikle hastayı müthiş bir gerginliğe sokar ve son derece rahatsız edici olabilir.
Doğal tedavi yöntemleri, vücuda kendisini iyileştirmesi için ihtiyacı olan yardımda bulunulduğu taktirde kanserin durdurulabileceği, hatta bazan tamamiyle temizlenebileceği fikri üzerine inşa edilmiştir.
Araştırmalara göre, giderek daha çok sayıda insan güvenli ve etkili olduğu kadar, olabildiğince basit, yalın ve saldırgan olmayan tedavi yöntemleri peşine düşüyor. Doğru veya yanlış, “doğal tıbbı” bu tür bir yaklaşım olarak görüyor.Doğal tedavi nedir?
Bütün doğal tedavilerin, tıpkı geleneksel tıpta olduğu gibi, tek bir ortak fikir veya, ilke üzerinde inşa edilip edilmediği (terapistlerin kendi aralarında bile) tartışma konusudur. Farklı görüşler olmasına rağmen doğal terapistlerin genel olarak paylaştığı ilkeler ve bakış açıları vardır ve bunlar şöyle özetlenebilir.
-  Bedenin kendini iyileştirme ve düzenleme konusunda doğal bir becerisi vardır.
-  İnsan vücudu, çeşitli parçaların tesadüfi bir toplamı değil; tam, yekpare bir bütündür.“ Holistik tıp “ terimi bu kavram üzerine inşa edilmiştir; aklın, duyguların veya ruhun beden sağlığı kadar önemli olduğunu savunur ve her hastayı bir bütün olarak ele alır.
-  Çevresel ve toplumsal koşullar insan sağlığı üzerinde etkilidir.
-  Sorunun ana sebebini veya, sebeplerini ele almak, mevcut sıkıntıları ortadan kaldırmaktan daha önemlidir.
-  İnsanlar eşsiz varlıklardır; bir insana uygulanan bir tedavi bir başkasına ayni şekilde uygulanamaz.
-  Hastaya kendi gücünü ve değerini kavratmak önemlidir; böylece, sağlığı konusunda asıl sorumluluğu üzerine alır ve iyileşme sürecine kendiside aktif olarak katılır.
-  Evrende doğal bir iyileştirme gücü vardır. Batı’da bu, Latince söyleyişiyle
vis medicatrix naturae(doğanın iyileştirme gücü veya “hayati güç“), Çin’ de qi veya chi, Japonya’da ki, Hindistanda prana diye bilinir. Herkes bu iyileştirme gücünü kaynak olarak kullanabilir; terapistler bu gücü hastada aktif hale getirmeyi veya bunu içlerinde harakete geçirmeleri için hastalarına yardımcı olmayı hedeflerler.

Doğal tedaviler ve kanser

Kanseri yenmede yardımcı olduğu görülen doğal tedavi yöntemleri şunlardır:

Fiziksel tedaviler                                              Psikolojik tedaviler

Akupünktür/akupresür                                        Sanat, muzik, tiyatro terapisi
Aromaterapi                                                        Psikolojik danışma
Ayurvedik tıp                                                       Şifacılık / inanç şifası
Homoeopati                                                        Hipnoterapi
Şifalı bitkiler                                                        Meditasyon / gevşeme
Masaj                                                                  Psikoterapi
Naturopati / hidroterapi                                       gözünde canlandırma
Beslenme terapisi
Rfleksoloji
Yoga ve tai chi

Kanser insandan insana değişen birçok farklı nedene ve belirtiye sahip kompleks bir hastalık olduğundan, kanserli insanlar için en önemli nokta; hiçbir tedavinin gerek hastalığın gerilemesinde gerekse yaşam kalitesinin yükseltilmesinde tek başına yarar gösteremeyeceğidir. Doğal tedavi yöntemlerini uygulamış birçok insan çeşitli tedavilerin bir arada uygulanmasının en doğrusu olduğunu görmüştür.
İyi bir doktor, başvuracağınız terapistin gerçekten yetenekli ve bilgili biri olup olmadığıyla ilgilenmelidir;  çoğu kez de böyle olur zaten.Uygun bir terapiste gitmeniz için size yardımcı olmak hem doktorun görevi hem de bir doktorla hastası arasında varolması gereken “şifa ortaklığının“ bir parçasıdır.
Kendini yalnız ve dışlanmış hissetmek, depresyona, ve iyileşme programında verim düşüklüğüne neden olabilir. Ailesi ve dostları olan hastalar bile, toplumsal destek anlamında bir yardıma daha fazla ihtiyaçları olduğunu hissedebilirler. Bu nedenle, anlayışlı ve bilgili bir doktor size yakın çevrenizde bir “ destek grubu “ bulunup bulunmadığını söyleyebilecektir.  Kanserli diğer insanlarla bir araya gelip sorunlarınızı paylaşmak (ve onlarınkini de dinlemek) zorlukları anlayıp üstesinde gelebilmenin iyi bir yoludur.
Bazı insanlar, aynı sorunları paylaşan insanların bir araya gelmesinin kaygılarını ve üzüntülerini daha da artıracağından korkarlar; bu genelde doğru değildir. Kaygılanmak yerine birbirinizden güç alır, birlikte sosyal etkinliklere katılırsınız.

Doğal tedavi uzmanından ne beklemeli?

Tıpkı doktorunuzla olduğu gibi, terapistinizle de güven ve dostluğa dayanan bir ilişki kurmak hayati önem taşır. Gittiğiniz kişiye uzmanlık belgesini sormaktan veya “ bu terapi, yada terapist bana uygun değil “demekten çekinmeyin.
Doğal tedavi uzmanlarının çoğu “ kendi sağlığınız için sorumluluğu üslenmeniz “ gibi terimler kullanarak sizi “ kontrolu ele almaya “ teşvik edecektir.  Bir insanın sağlığına kavuşması için bu sürece aktif olarak katılmasının birçok doğal tedavi yönteminin başarısında önemli bir faktör olduğu görülmüştür. Bu nedenle, iyi bir uzman sadece yaşam tarzınızda basit bir değişiklik yapmanızı önermekle bile olsa, sizi bu yönde teşvik edecektir.
Bazı ülkelerde, kanser teşhisi konulmuş ve doğal tedavi yöntemlerinin gücünü ve etkisini öğrenmek isteyen insanların bir günlüğüne veya daha uzun bir süre için gidebileceği özel merkezler bulunmaktadır. Örneğin, İngiltere’de Bristol Kanser Merkezi, psikolojik danışmanlık ve belli terapilerin denenmesi imkanı sunan ve o süre içinde hastanede kalabileceğiniz haftalar düzenlemektedir.

PSİKOJİK TERAPİLER

Kanserin yol açtığı semptomları ve sıkıntıları gidermekte kesin etkili, ama aynı zamanda hastalıktan korunmaya yardımcı olabilecek, denenmiş ve sınanmış psikolojik terapiler şunlardır:
-davranış “ ve grup çalışması da dahil olmak üzere psikolojik danışma
-Psikoterapi ve “gözünde canlandırma”
-Resim, muzik ve tiyatro terapileri
-Meditasyon ve gevşeme
-Şifacılık/inanç şifası
-Hipnoterapi

Zamanla bunlar kadar veya, daha yararlı diğer yöntemler de ortaya çıkabilir, ama bugün yetenekli ve tecrübeli bir terapist tarafından uygulandığında yararı kanıtlanmış terapiler bunlardır.

1 2 3 4 5 5a 5b 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  30
Прокат игровых консолей в Новосибирске PS 4 700 в сутки город Новосибирск
Прокат игр прокат ps4 - аренда сони плейстейшн в Новосибирске sony dualshock 3 джойстик для ps3 - геймпад ps3 Новосибирск