Alternatif Kanser Tedavisi
Sayfa 16
İcindekiler 1 2 3 4 5 5a 5b 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 - 17 18 19 20 21 22 23  24  25 26 27  28 29 30
MuktaVati
Ayurveda dan, yüksek tansiyon, vesvese  ve  uykusuzluğa bitkisel çözüm
MuktaVati,  Ayurveda nın yıllardır denenmiş bitkilerini içeren, yüksek tansiyonu, uykusuzluğu, vesvese ve heyecan, sorunu olan insanlar için yegane çözümdür,
Bireylerin diyetlerine eklediğinde, MuktaVati’nin etkisini, 2-3 gün gibi çok kısa bir sürede göreceklerdir. Nadir ve değerli bitkileri içeren MuktaVati,  Yüksek Tansiyonun neden olduğu, uykusuzluk, sıkıntı, çarpıntı, bacaklarda yorgunluk vb belirtileri kısa sürede ortadan kaldırır.
Ayurveda’ya göre, bu dengesizlik “rakta vata” dır,dengedeki üç dosha dan biri olan “vata” nın bozulması buna neden olur.  Vata’daki bu bozukluk,metabolizma sorunları, dolaşım bozuklukları, depresyon ve ruhsal sorunlar gibi problemler ve stresle ilgili (ruhsal) hastalıklara neden olur.
Hipertansiyon bu hastalıklardan birisidir. Eğer aşağıdaki kan basıncı(tansiyon) semptomlarından (belirtilerinden)  birini yaşıyorsanız, MuktaVati, kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. 
Yüksek tansiyon semptomları şunlardır: Düzensiz kalp atışı, Üzüntü, Stres ve Çarpıntı,Aşırı kilo, Yorgunluk ve Ödem, Yüksek kolestrol, ani Yüz kızarıklığı, Şiddetli baş ağrıları, Işığa hassasiyet.

“Dostlar, Mukta Vati’nin benim tahminlerimin ötesinde işe yaradığını belirtmek isterim.Geçen pazartesi tansiyonumun yüksek olduğunu öğrendim-180/104- oldukça tehlikeli bir seviye.  Evde biraz MuktaVati vardı ve günde iki kere iki tablet almaya başladım. Birkaçgün sonra tansiyonumu kontrol ettiğimde,  144/76 olduğunu gördüm. O günden bu yana  günlük olarak kontrol ediyorum, ve en şaşırtıcı olan ne biliyormusunuz?  Büyük 130 ve 145 arasında değişirken, küçük tansiyonumun her zaman 70 civarında sabit kalması. Bu rakamlar benim yaşımdaki biri için harika ve son derece memnunum.  Asabi mizaçlı bir kişiliğim vardı, oysa şimdi olayları hep iyi tarafında yorumlayan, dinlenmiş ve uykusunu almış sakin bir kişi oldum. Bu ilacı tüm dünyaya duyuracağım: bu bir kazançtır. “                                                                                          - Linda YatesKissimmee, Florida, USA

Teşekkürler  akmaya devam ediyor

“Tansiyon ilacı alan milyonlarca insan MukaVati’den haberdar edilmeli, kuru öksürüğe göğüs yanmasına paydos ve son derece sakin davranışlar.  Ben  68 yaşında, yaşamının büyük bölümünde tansiyonu 170/100 lerde gezinen bir insandım.   Bütün ilaçlar ve bitkiler sadece kendimi kötü hissetmeme neden olmadı ayni zamanda nabzımı, 78-80 e çıkardı.  Daha henüz MuktaVati ve Triphala  kullanmaya başladım. Günde bir tripala  bana yetiyor. Muktavati  çok güçlü, günde bir kapsülü tansiyonumu, 150/85  e düşürüyor  ve ben bu değerlerde kendimi çok rahat hissediyorum. MuktaVati, nabzımı 56 ya düşüren tek ilaç. Bu ürün benim kalbime karşı değil onun yanında yer alıyor.”
                                                                                               - Steven K.,  Melbourne, FL USA

MuktaVati  her türlü ilaçla birlikte alınabilir, hastanın aldığı hiçbir ilaçla  etkileşim yapmaz  ve hiçbir yan etkisi yoktur

"Annemin yüksek tansiyonu vardı,  tedavi gerektiren bir durumdaydı.  Üç gün kullanım sonunda,MuktaVati değerleri, 180/200 –90 dan  120  ve  70 e düşürdü. Aslında daha fazla düşmesinden korktuğu için, iki günde bir tablet almaya başladı ve şu anda, değerler 140/150 civarında . Yaşı 79 ve bu sonuç onun için son derece iyi...Evet iş gördü, ve şaşırtıcı biçimde çabuk netice verdi. Teşekkürler, Yardımlarınız ve hızmetiniz için çok teşekkür  ederim."                                                                    
                                                                                                 - Julia Rookby , United Kingdom

Tansiyonumu  uzun bir süredir "muktavati " sayesinde, belirli limitler içinde tutabiliyorum. Ben bir tıp Doktor'u olarak benzer sorunları olanların güvenerek alabilecekleri bir ürün.
                                                                                                 - Dr. Ömer  V.  İstanbul, TürkiyeMukatVati’yi, yüksek tansiyon için güçlü bir bitkisel destek yapan bitkiler;

Brahmi (Centella Asiatica) : Brahmi , asabi rahatsızlıklar, epilepsi(sara ), bunama, erken yaşlanma, saç dökülmesi, inatçı cilt sorunları, ve zührevi hastalıklara karşı kullanılır.  Ayurveda’nın önde gelen sinir ve kalp toniği olarak kabul edilir. Yüksek vata  veya pitta’yı pasifize eder. Brahmi zihinsel yorgunluğu giderir, kesintisiz bir uyku sağlar, ve çarpıntıya iyi gelir.  Bilimsel veriler, Brahmi’nin ( Centella Asitica ),  hafızayı ve zhinsel fonksiyonları geliştirerek, öğrenmeyi kolaylaştırdığı  yönündedir.
Ashwagandha (Withania Somnifera) : Ashwagandha,  Yüksek tansiyonu düşürdüğ ve sinir sistemini restore ettiği için çok değerlidir  Uzun süren hastalık, stres ve ağır çalışma koşullarının ortaya çıkardığı, hafıza kayıplarını düzeltir. Aşırı çalışma ve sinir harabiyetinden şikayeti olanlara  canlılık verir. Zihne sukunet vermek için, sinir sistemini takviye ederken, stres ve heyecanı giderir.Ayni Ashvagandha, güçlü bir anti inflamatuar( iltihaplı yangı) özelliği ile,  romatizmal rahatsızlıklara ve artirite iyi gelir.
Shankhapushpi (Evolvulus Alsinoides L.): Stres heyecan ve uyku sorunlarının tedavisinde popülerdir. Shankapushpi zihnin, öğrenme,  Hafıza Hatırlama gibi, üç fonksiyonunu  geliştiren tek büyük bitkidir,  Bu nedenle, aklı geliştiren(Medhya Rasayana)  olarak tanınır.  Sinir sistemi ve vücut ilişkisini güçlendirerek  uyku kalitesini arttırır. Sinir sistemi için çok faydalıdır, kemik iliğini ve sinir dokularının kalitesini geliştirir.
PushkarMool (Inula Racemosus) : Pushkarmool , kökü  Hindistanda  geleneksel olarak  kalp ve damar  sistemi sağlığı için kullanılır. Araştırmalar, trigliserit ve kollestrol seviyesini kontrol attiğini ortaya koymuştur  Yüksek kan basıncına karşı kullanılan bir bitki olarak, kalp hastaları için faydalıdır.
Filizleri spazma karşı etkilidir, epilepsi, kronik ishal, dizanteri, bronşiyal nezle ( grip ), yüksek ateş, bezeler,karın urları, böbrek ve karaciğer, egzema,ve romatizmal  şikayetlerde kullanılır.
Ayurveda’da  hafıza ve hatırlama takviyesi için ve özellikle Brahmi ile birlikte çocuklar daki hiperaktivite kontrolunda kullanılır.
Jyotishmati (Celastrus Paniculatus) : Hindistanda kendiliğinden yetişen ve ağaçlara sarılarak büyüyen bir bitkidir. Tepelik yerlerde çok bulunur.                                                                             Tohumları hafızayı güçlendirmede, iştahsızlıkta, ateş ve romatizma’da kullanılır.  Ayurveda pratisyenleri, bu bitkiyi, psikomatik (ruhsal) rahatsızlıklarda çok kullanırlar. Beyin fonksiyonlarını aktive eder ve kişinin fiziksel veya ruhsal streslere karşı gücünü artırır.  Merkezi sinir sistemini takviye ederek, kişiyi sakinleştirir.
Guduchi (Tinospora Cordifolia) : Guduchi keskin bir tonik ve  immün sistem modulatör’ü olarak kabul edilir. Kan temizleyici ve karaciğer koruyucudur. Mentall açıklığı (zihin berraklığı) sağlar ve göz şikayetlerini giderir. 
Red Coral Powder (Corallium Rubrum / Praval Pishti) :  Cildi canlandırıcı, asabi tonik, antiasit, diüretik, ve kardiyotonik tir. Öksürükkte,  yüksek ateş, astım, idrar yolları hastalıkarı, bel soğukluğu  ve   genital rahatsızlık larda faydalıdır. Baş dönmesi ve baş ağrısı na iyi gelir ve kalp toniği olarak ta faydalıdır.
Pearl Powder (Mukta Pishti) – Pearl( İnci ) Yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan çok özel bir maddedir..  Öğütülmüş inci,  kolay sinirlenme ve , hiddet gibi duyguları dengelemede tonik görevi yapar, gözlere canlılık verir, ve dokuların yenilenmesine yardımcı olur.  Tedavi amaçlı kullanmak için, en iyisi, yabani inci denilen,  deniz suyunda yetişen ve özellikle Kuzey denizinin soğuk sularından elde edilendir. Ne kadar küçük olursa o kadar etkilidir. Hidrolize edilmiş ve suda eriyebilen inci tozu mevcuttur ve son derece etkilidir.

                             
Temini ile ilgili bilgi edinmek  için tıklayın---->>>>
1 2 3 4 5 5a 5b 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 - 17 18 19 20 21 22 23  24  25 26 27  28 29 30
Genel Bilgiler-14
DETOKS
( devamı )
DETOKS PROTOKOLU
DETOKS PROGRAMINDA 3 TEMEL PRENSİP

A. TEMİZLEME
B. YENİDEN YAPILANDIRMA
C. BAKIM

A. TEMİZLEME
Vücut sistemlerinin temizlenmesi dahilen, oruç tutarak, haricen cildi sıkı bir şekilde temizlemekle olur. Lavman (makattan sıvı enjekte etmek) yapmak ta olabilir ancak  Bunu daha ciddi bir temizlik için kullanmak iyi olur( örneğin, kanser tedavisinde detoks  kullanılır-kahve ile lavman yapmak Gerson terapisinde vardır.)
Oruçla temizlik
Buna oruç demek biraz karışıklığa neden olacak ancak orijinal metne sadık kalabilmek adına bende oruç olara çevirdim. Aslında bu bir sıvı diyeti. Meyva vaya sebze suyu içilebilen ancak katı yiyeceklerin yasak olduğu bir diyet
İç temizliğinin bilinen en iyi yolu,  oruçtur.  Birikmiş atıklar dışarı atılırken vücut toksinlerden kurtulur, ve inanılmaz dramatik   değişikliklere şahit   olursunuz.”
Kısa süreli baş ağrıları, yorgunluk, vücut kokusu, kötü nefes kokusu, ishal ağızda acılık,” gibi .  Öte yandan, birçok organ ve   sinir sisteminde olduğu gibi, sindirimde de olumlu gelişmeler  hemen görülecektir.
Oruç süreci, bir gün ile bir hafta arasında değişir. Bu sürec, vücudun gereksinimine, toksik yüke ve  hastanın genel  sağlık durumuna  bağlıdır.
Oruçla detoks( toksinlerden arınma), konusundaki en önemli araştırmalardan birisi, 1984 yılında “ American Journal of  Industrial Medicine “  dergisinde yayınlanmıştır. Bu çalışmada,  “ polichlorinated biphernyls” ile kirletilmiş  pirinç yağı tüketmiş hastalar, 7-10 gün süreyle oruç tutmuşlardır. Sonuç tümünün sağlığında pozitif gelişmeler ve bazılarında dramatik yararlar gözlenmiştir. Benzer çalışmalar da, oruç tutmanın, detoks’a yardımcı olduğu belirlenmiştir.
Oruçta, toksinler atılır.  Bu özellikle vücutta aşırı toksin yüklü olduğunda veya Pestitler gibi, yağda eriyen toksinlerle uzun süreli temas gibi.
Pestit DDT örneğin; oruç sırasında mobilize olarak, kandaki miktarı sinir sistemini etkileyecek boyutuna erişir.  Aslında kendinizi iyi hissetmeden önce kötüleştiğni farkedecsiniz.
En iyi uygulama, üç gün süreli sebze suyu orucu ile başlamaktır. Kısa süreli olanlarıı evde kendi başınıza uygulayabilirsinizr, daha uzun süreli olanlar ise, kesinlikle tıbbi  gözetim altında yapılır.  Diyabet, gibi, oruç sırasında kötüleşen  bir sağlık sorununuz varsa her tür oruç( kısa yada
uzun süreli )
uygulamasından önce bir doktora  danışmalısınız.
Oruca başlamadan önceki gün, sebze yemeği ile birlikte taze meyva yiyerek kendinizi hazırlamalısınız. Oruç sırasında,  çoklu(multipl)- vitamin ve mineral almalısınız.
Günde üç kez, 1000 mg C vitamini, ve gece yatmadan önce iki çorba kaşığı kepek(bir bardak suyla) almalısınız. Eğer toksin yükünüz 
ağırsa, Livocin (ayurvedik ürün), ve  Deve dikeni ekstresi gibi  ürünlerden  günde üç kez 2 tablet almak faydalı olacaktır.
Oruç sırasında egzersiz, enerji tüketimini arttırmamak için önerilmez  Aksine kısa süreli uyku( şekerleme ) önerilir. Gün boyunca aktivite az olacağından gece uyku süresi de daha kısa olacaktır. Uygulama sırasında genellikle vücut ısısı düşer. Metabolizmanın yavaşlaması nedeniyle,kan basıncı, kalp atışı ve terleme de  Yavaşlayacaktır. Bu nedenle, bedenimizi sıcak tutmalıyız.. Enerjimizin vücuttaki arazları iyileştirmeye  kanalize olması için, mümkün olabildiğince çok dinlenmeliyiz.
Oruç bitiminde katı yiyecek yemeye azar azar yiyerek ve porsiyonları küçültüp, çok çiğneyerek başlayabilirsiniz Kesinlikle en azından belli bir süre tıka basa yemeyin..

Meyve Sebze suyu orucu

Dengeli bir sağlık ve toksinlerden kurtulmak için  “ meyva ve sebze suyu “ orucu iyi bir yöntemdir. Çünkü, su, posa hariç, harika bir vitamin ve mineral kaynağıdır.Sebze suları da tercih edilir çünkü kişi  suyunu  içtiği kadar sebzeyi yiyemez. Örneğin birkaç bardak havuç suyu içebilirsiniz ama 15-20 havuç kolaylıkla yenmez. Sular toksin temizliği ve bünyede atılması için gerekli antioksidan ve enzim  kaynağıdır. Ayni zamanda sindirilmesi kolay olduğu içn konuyla ilgili problemlerden kurtulmayı  sağlar.  Sonuç olarak, su içmek(sebze ve meyva suyu),  sindirimde zorluk oluşmadan, vücudumuzun çeşitli besinleri almasını sağlar. Dahası,  ayni tür suyla (mono-juices) yapılan oruçta,  vücudun alınan besinleri işlemesi için gereğinden fazla zaman vardır ve sindirim enzimleri muhafaza edilir (kullanılmadığı için). Oruç esnasında, kendini  iyi  hissetme, yenilenmiş enerji, düşünce berraklığı, ve daha temiz vücut sistemleri  elde edilir.
    

Sebze suyu içmek( sebze suyu diyeti):

Meyva suları sebze sularından çok farklıdır. Meyva suları yüksek şeker içermeleri nedeni  ile kanşekeri  ve insülin seviyesini yükselttikleri için  tercih edilmemelidir.  Çünkü uzun vadede bu insülin direncine neden olarak olayı diyabete götürebilir Havuç ve pancar (şeker pancarı ) sebze olmalarına karşın, içerdikleri yüksek şeker nedeni ile, kan şekerini etkiledikleri için  meyva sayılabilirle r.
Sebze suyu içmek kolay değildir. Önce yarım su bardağıyla başlayıp,  sonra bir seferde 1-2 su bardağı içmek mümkündür. Mide bulantısı yada ağızdan  dışarı  püskürtmek olmamalı.
Sebze suyu içmek meyva suyuı içmeye benzemez çünkü tatları meyva suyu gibi güzel değildir.  Yeni başlayanlara ağızda dolaştırmadan yutmalarını öneririm böylece güzel olmayan tadı  hissetmeniz daha az olacaktır.
Suyu içmeden önce, içerken veya  içtikten hemen sonra, sebze çiğneyin. Çiğneme gastrit suyu salgılanmasına ve dolayısıyla sindirime yardımcı olur.. İçerken çiğnemek te önemlidir.
Günlük yaşamda sebze suyu içimi aşina olunan bir yöntem, bir lezzet olmadığı için, bünyemizin alışması belli bir sürede mümkün olacaktır.
Vücudunuzun vereceği sinyallere dikkat ederek, hangi sebze suyunu ne kadar ve hangisini daha az tüketmeniz gerektiğine siz karar vereceksiniz.
Suyun posa bölümü en iyi bölümdür. İçindeki lifler bağırsak haraketine yardımcı olur. Başlangıçta, çıkan posanın onda birini tekrar suya karıştırın ve oranı ( sizin toleransınıza bağlı olarak)giderek arttırın . Çok az sayıda kişi çıkan posanın tümünü tüketebilir.
Tüm sebze suları hemen tüketilmelidir. Sebze suyu en dayanıksız besinlerden biridir. 24 saatten daha uzun süre bekletmeyin.
Muhafaza etmek için birkaç hususa dikkat etmek gerekir. Oksitlenmesi kesinlikle önlenmelidir.  Bekletmeniz gerektiğinde, ağzı hava sızdırmaz kapaklı bir cam kavanoza  koyun. Ve suyu kapak altındaki boşluk çok az olacak şekilde doldurun.. Böylece suyun oksitlenmesi en aza indirilmiş olacaktır. Suyun ışık görmemesi için kavanozu  aliminyum folyo ile sarın ve buzdolabına yerleştirin. Tüketildiği anda oda sıcaklığında olması için, suyu buzdolabından çıkardıktan sonra 30 dakika bekletip için. ,     

Yeni başlayaanlara, kereviz sapı, anason, ve salatalık suyu öneriliyor. Bu sebzeler besin deposu değildir ancak tat açısından daha kolay tolere edilebilirler. Yeni başlayanlar yukarıdakilerin suyuna alıştıktan sonra, hindiba,marul, lahana,çin lahanası suyu içilmesi önerilir. Maydanoz ve Kişniş gibi bitkiler de eklenebilir.
Bu işte ilerlemiş olanlar,karalahana, karahindiba ve hardal yapraklarını denemelidirler, bunlar sonderece faydalıdır. Tatları acımtırak ancak faydalıdır.. Suyun tadını yumuşatmak için, havuç ve pancar ilave edebilirsiniz. Bu sebzeler, yaprakları ile karşılaştırıldığında, göreceli olarak yüksek şeker içerirler. Hindistancevizi de bir diğer tatlandırıcıdır(lezzet olarak).

Yeni başlayanlar için

-HAVUÇ SUYU
; Antioksidan kaynağı, Beta karoten ve bir çok enzim.
-KEREVİZ SUYU
(saplarının); Yüksek Sodyum içerir—yapay olanı değil ama doğal sodyum, dokulara esneklik kazandırır.
-PANCAR SUYU
; Çok önemli bir organ olan karaciğeri besler.  Karaciğeri iyi çalışanın sağlığıda ideal olur.
-LAHANA SUYU
; C vitamini yüksektir.
Bu suları  karışık olarak blenderden elde edin ve hemen tüketin. Havuç ve Pancar sulaının kalori değeri yüksektir. Kan şekerinizde bir dengesizlik varsa
bu ikisini içmeyin .

24 Saatlik, sebze meyva suyu orucu( diyeti
)
Sebze meyva suyu içmek, sindirim sistemini dinlendirir ve yeni hücre oluşumunu hızlandırır, buda  sağlık demektir. Su orucundaki bir kişi, kesinlikle katı yiyeceklerden uzak duracak, gün boyunca,  içme suyu,meyva ve sebze suyu  ile bitki çayları içecektir. Sebze suları idealdir ancak gerekli olan enerjiyi almakve hipoglisemi’yi önlemek  için bir miktar da meyva suyu karıştırmak gerekir. Sular her yarım yada bir saatte bir içilir.  Su orucundayken,  ayrıca günde 8-10 bardak içme suyu içmeniz gerekir.Kahve, hertürlü içecek ten(kola ve benzeri) uzak durun. Tatlandırılmamış bitki çayları içilebilir.

-Bir gece önce, bol yeşil salatayla hafif bir akşam yemeği yiyin. Vücudunuzu fırçalıyarak, gözeneklerin açılmasını sağlayın.
-Sabahleyin, bir limon suyu, çeyrek litre içme suyu ve bir kaşık pekmez karıştırılıp içilecek.
-Öğleye doğru, barsak haraketini sağlamak için, 1 bardak yaban mersini suyu için.
-Öğleyin, 1 barda, taze sıkılmış elma suyu.
-İkindide, bir bardak birki çayı.
-Akşam yemeği, Bir bardak elma suyu.
-Yatmadan önce, Bir bardak nane çayı, bir tas çorba veya ılık su.

                      
Ertesi sabah orucunuzu, taze meyva ve yoğurt yiyerek sona erdirin. Gün boyunca hafif yiyecekler ve az yağlı bir aşkam yemeği alın.
Ayni yöntem hafta sonlarında üç gün sürecek oruç ta da uygulanabilir.
.

Cilt Temizliği

Cildimiz  en etkili salgı organlarımızdan biri olduğu için,cilt temizliğinde uygulanacak bir detoks programı önemlidir.Terlediğimizde ağır metal bileşikleri cildimizin gözeneklerinden atılır.


Araştırmalar, ter bezlerimizin böbreklerimiz gibi muntazam olarak detoks yaptığını göstermiştir. Bu nedenle cildimizin  en üst düzeyde detoks yapacak şekilde tutularak, böbreklerimize yardımcı olmasını sağlayabiliriz..

İdeal bir sağlık için iyi bir cilt temizliği idealdir. Ancak cilt temizliğinde kullanılan kalitesiz şampuan ve sabunlar, vücudumuzda var olan toksinlerin artmasına ve sonuçta karaciğerimizin yorulmasına neden olurlar.  Doğal sabun ve şampuanları kullandığınızda sağlığınızdaki  olumlu gelişmeleri farkedeceksiniz.

Toksinlerden kurtulmanın değişik yöntemleri bulunmakatadır,  cildin fırçalanması, sauna ve  detoks banyosu, bunlardan birkaçıdır.

a.Cildin fırçalanması
. Bu yöntem  cildin ölü dış tabakadan kurtulup gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu işi fırça yerine,  bir havluyla deriniz pembeleşinceye kadar ovarak ta yapabilirsiniz.. Etkili bir detoks için, iyi besinler şarttır. Cildimiz  en çok yağ içerdiği için,  doğal ve  kaliteli tereyağı ile zeytinyağı  tüketimi sağlıklı bir cilt için gereklidir.
b.Sauna ve Buhar banyos
u.  Bunlar, toksinlerden kurtularak, sağlık ve enerjimizi tekrar kazanmak için iyi yöntemlerdir. Cildin kuru fırçalanmasını takiben sauna kullanmak iyidir, çünkü fırçalama toksinleri ciltten dışarı atacaktır. Saunada hatırlanması gereken en önemli husus saunada kalma süresinin kısa olmasıdır.Sauna toksinlerin ter yoluyla atımasını sağlar ancak, fazla kalınırsa ısı nedeniyle cilt kurur ve buda yaşlanmayı hızlandırır.
c.Detoks banyosu
Hergün banyo yapmak ve doğal sabunlar kullanmak esastır. Cilt bakımında yalnızca doğal yağlar ve ürünler kullanın. Sağlığımıza çok fazla etkisi olan giysilerimizin kumaşları da önemlidir. Doğal elyaflı giysiler her zaman sentetik olanlara tercih edilmelidir. Banyo suyuna bir bardak ingiliz tuzu, veya karbonat yada ayni miktar  tuz  konup, 15 20 dakika boyunca içine girin ve sonra sabunlu lifle güzelce ovun vücudunuzu.. Suyun kirlendiğini göreceksiniz.. cildinizden çıkan aliminyum,cıva gibi agir metaller oluşturur bu kirliliği. Sonra bu işlemi ayda bir kez tekrarlayın.

Kolon-Kalın Bağırsak- temizliği

Kolon temizliği, detoks ta, 400 yıldır kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulamayla, kalın bağırsak, tedavi edilebilir ve normal şekil ve ölçüsüne kavuşarak, normal işevini yerine getirmeye başlar. Ilık su ile lavman-makattan bir hortumla su vererek yıkama- nın en iyi yöntem olduğu bilinmektedir. Kolon temizliği, vücutta birikerek,
kanser, kolit, sindirim bozuklukları, ile yorgunluk ve obezite nedeni olabilecek, toksinlerden kurtulmanın en iyi yoludur.
Bu terapide iki aşama bulunur. Birincisi; kolonun ılık suyla yıkanmasıdır. Kolon yavaş ve dikkatle makattan verilen ılık su ile yıkanır ve  verilen su yumuşayan katılaşmış birikintilerle dışarı atılır.  Bu sertleşmiş atık kalıntılar yıllar boyu, bağırsak çeperine yapışarak birikmiş, toksik maddeleri de içerir.  Yıllanmış toksik birikinti, hem kolonun giderek  genişlemesiyle anormal boyutlara ulaşmasına ve hemde içinde barındırdığı milyonlarca değişik bakterilerin, çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlamasına neden olur. Vücut bu yıllanmış kirlilikten kurtulunca,cilt sorunları, nefes alma güçlüğü, depresyon, kronik yorgunluk, asabiyet, ve ilerlemiş kabızlık sorunları ile artirit gibi şikayetler  gözle görülür biçimde azalacaktır. Uygun bir diyet tatbiki  ve diğer bazı uygulamalar la birlikte kişiye son derece yarar sağlayan sonuçlara ulaşılabilir.
Bu terapinin ikinci aşaması; kolonu tekrar maksimum verimle çalışarak, besinlerden gerekli olanları vücudumuza transfer etmesini sağlayacak duruma getirme ve kalan atıkların tümünden kurtarılmasıdır. Bu aşamada-ki buna iyileştirme aşaması da denebilir-İlk aşamadaki ılık su ile yapılan yıkama işlemi bu kez değişik bitki çayları ile  uygulanır. Bu  hem kolonun zayıf bölümlerini güçlendirecek hemde tedavi edecektir. Keten tohumu çayı, iyi bir örnektir.
Bu aşamada, değişik bitki çayları içmek faydalıdır. Diyete, fırsat buldukça su içmeyi de eklemek gerekir.
Kolonun yıkanarak temizlenmesi-enema yoluyla- kişinin profesyonel yardım almasını gerektirir. Ayrıca bazı kişilerşilere rahatsız edici gelebilir. O taktirde, kolon temizliğini bitki çayları içerek  ve denenmiş ürünleri kullanarak  yapmak mümkündür. Oxy-Powder adındaki, oksijen ve magnezyum içeren bileşiği, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.  Bu ürün yan etkisi olmayan ve alışkanlık yapmayan, bir beslenme desteğidir. Mide asit’ seviyeniz yeterli değilse, kapsülleri, bir bardak suya yarım limon sıkarak içmelisiniz. Yandaki linke tıklarsanız sizi ürüne ve gerekli açıklamalara ulaştıracaktır.  >>>...........................................
Kronik rahatsızlıkların temelinde kronik sindirim sistemi bozuklukları yatar. Bunu unutmayın.

Akciğer ve lenf sitemi temizliği

Aerobik egzersizleri, kalp ve damar sağlığı için faydalıdır, ancak  akciğerlerin temizlenmesine de yarar. Aerobik yaparken, ciğerlerin oksijen alma kapasitesi artar ve küçük alveollarda( hava kesecikleri ) tutulan “ ölü hava “ dışarı atılarak yerine taze hava girmesi sağlanır. Şüphesiz egzersizlerin temiz  havalı bir ortamda yapılması gerekir.
Fiziksel bir aktivite ile-haraket-yapılan,nefes alıp vermeler, lenfatik sistem temizliği de sağlanır. Bu kol ve bacakların haraketiyle uyumlu biçimde - senkronize- nefes alıp vererek gerçekleşir..  Örneğin, yürürken veya rtambolinde zıplarken, küçük küçük 4 kez nefes alıp verin. Her nefes alışta, kollarınızı ve bacaklarınızı haraket ettirin. Burnunuzdan nefes alın, ağzınızdan veya burnunuzdan  verin.

Böbrek ve Kan temizliği


Böbreklerin ideal temizliği için, günlük, vücut ağırlının her 25 kg için, 3 bardak temiz içme suyu içmektir. İçilecek suyun kalitesi çok önemlidir. Suyun PH’ı birazcık alkali olmalı ve içinde, kalsyum, magnezyum gibi mineraller bulunmalı. Kaliteli damacana suları bu amaç için uygundur
. Olanak varsa, suyu günlük olarak önce 1-2 dakika süreyle kaynatıp, soğutulduktan sonra içmelidir. Eğer genel sağlığınız ve Doktorunuz izin veriyorsa, günde ortalama 10-15 bardak, kaliteli içme suyu içmek en iyisidir. Ters ozmoz yöntemiyle çalışan su filitrelerinden çıkan su uzun süreli kullanım için idealdir, çünkü içinde hem mineraller bulunur hemde birazcı alkalidir( Yani PH ı, 7.  nin  üzerindedir)
Damacana sularının hepsi kaliteli su demek değildir.  Üzerindeki analiz değerlerine bakarak karar vermelisiniz. Amerika da bile şişe sularının yüzde 25-30 kadarı arıtılmamış musluk suyu olabiliyor. O nedenle kalitesinden emin olamadığınız suyu içmeyin.

Devamı bir sonraki sayfada
>>>>>tıklayın lütfencompare conveyancing fees
Прокат игровых консолей в Новосибирске PS 4 700 в сутки город Новосибирск
Прокат игр прокат ps4 - аренда сони плейстейшн в Новосибирске sony dualshock 3 джойстик для ps3 - геймпад ps3 Новосибирск