shilajeet, mummie
Sayfa   27  
Alternatif Kanser Tedavisi
Ana sayfa İcindekiler İngilizcesi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  27  28  29 30
SHİLAJEET,    YOGRAJ GUGGUL
SHİLAJEET(Mumiyo-mumie)
Shilajit Nedir?
Shilajit, İmmün sistemi takviye eden ve enerji seviyemizi yükselten bir üründür. Detoksifiye (toksinlerden arındırma) özelliği vardır. Shilajit, 50 milyon yıl önce çok ağır kaya kütlelerin altında kalarak biyolojik değişime uğramış bitkilerdir. Çok değişik nadir mineralleri içerir. Ham shilajit, reçine görünümlü kahve renginde katranımsı bir maddedir. Temel olarak, humus ve organik bileşenlerden oluşur. Humus da iki bileşenden meydana gelir: Fulvic asit ve humic asit. Fulvic asitdin molekül ağırlığı daha hafiftir ve uronic asit, phenolik glukositler ile amino asitler içerir.
Shilajit enerji verir, sindirim problemlerini giderir, seks isteğini arttırır(afrodizyaktır), hafızayı güçlendirir, diabete iyi gelir,allerjiyi azaltır. Kısaca yaşamın kalite ve kantitesini geliştirir ve genelde birçok hastalığa iyi gelir. Örneğin, Bronşiyal hastalıklar, Anemi(kansızlık) Yangı, aşırı Yağlanma,Sindirim sorunları (dyspepsia gibi) Cilt Problemleri bağırsak parazitleri ve kabızlık ilk akla gelenlerdir.
Shilajit, immün sistemi güçlendirirken, idrar yollarını ve akciğeri temizleyerek güç veren bir rejuvanatördür. Kanı temizler ve fazla “kapha *” ile toksinlerden kurtulmamızı sağlar. Bir afrodizyak olarak, dirilik, canlılık verirken, üreme sistemini düzenler. Bütün “Doshalar *” için bir düzenleyicidir, yaşlılık nedeni ile oluşan sakatlık, ve zayıflıkta faydalıdır. Fiziksel ve mental yorgunluklar da endikedir.
Botanikte” Asphaltum” adıyla bilinir.
Dağlardaki kaya katmanları arasından basınç nedeniyle sızan bir maddedir. Himalayalardaki kayalıklardan elde edilir. ,
Mumiyo,Moomiyo, veya Mumie gibi adlar da  verilmiştir.
Shilajit, Ayurveda ve geleneksel tıbbın en önemli ilaçlarındandır. Ayurveda kitaplarında”silajatu” veya “shilajatu” olarak geçer fakat genelde, Shilajit(shlajeet) olarak bilinir. Sankritçede  “Dağların Fatihi, Zayıflığın Terminatörü” anlamına gelir. Dağların gözyaşı, Dağ kanı gibi deyimler de kullanılmaktadır.

Dozu: günde 2 kez 2 kapsüldür. Sütle alınması önerilir.
YOGRAJ GUGGUL

eklem rahatsızlıkları için

Dolaşım bozuklukları , Arteriosklerosiz dahil, artirit, romatizma, kalp problemleri, ve  yüksek tansiyon’da kullanılır.
Yograj Guggulu,Guggulus  yelpazesindeki  birçoğunu içeren  bir anti-artiritik bitkisel takviye  üründür. Guggulu, ayurveda prensiplerine göre ağaçlardan elde edilem, değişik sakız reçinelerinin genel adıdır. Bu temizleyici ve yenileyici bileşikler, bir çok yangılı olayı tedavi etmek için kullanılır. Örneğin;Osteoporosis, Kemik densitesi(yoğunluğu),artirit, özellikle romatizma ve gut. Güçlü bir antioksidandır, immün sistemdeki akyuvarları harakete geçirir.
Geleneksel olarak, toksin kaynaklı çok  çeşitli problemlerde kullanılr, örneğin;
cilt sorunları ve genital-idrar bozuklukları,obezite ve yağlanma, ile zayıflama. Diğer endikasyonları, kadınlarda adet bozuklukları, sindirim sorunları. Göz, saç, sinir sistemi ve dişler için genel tonik tir..
Araştırmalar, guggulu’nun en güçlü
kolestrol düşürücülerden olduğunu göstermiştir ayni zamanda trigliserit düşürücüdür. Guggulu ile birlikte kullanılan diğer bitkiler, laksative ve detoksifiye özellikleri ile antispazmodik olarak tanınır. Eski ayurvedik tıp kitaplarında, boswellia dan çıkan tatlı reçine, diğer reçinelerle birlikte, guggals adı  ile billinen bir grup oluştururlar. Tarihsel olarak, guggals,  artirit, diare(ishal) disanteri, akciğer solunum hastalıkları, ve  barsak parasitleri gibi,değişik sorunlarda. Endikedir.

Doz : Günde iki defa 2  yumuşak kapsül, bir bardak ılık suyla alınır.

Temini hakkında bilgi edinmek  için tıklayın---->>>>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  27  28  29 30
Sormak yada öğrenmek istediklerinizi tereddüt etmeden bize  ulaştırın. Bu amaçla lütfen burayı tıklayın.
Реклама сайта Прокат игровых консолей в Новосибирске PS 4 700 в сутки город Новосибирск beautifulpeopleibiza.com ; happywheels-game חכמת הקבלה בראשות נומרולוגיה קבלית היכנסו לעמוד באתר למידע על
Прокат игр прокат ps4 - аренда сони плейстейшн в Новосибирске sony dualshock 3 джойстик для ps3 - геймпад ps3 Новосибирск