>
Alternatif Kanser Tedavisi
Sayfa 5b
İngilizcesi 1 2 3 4 5 5a 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15 16 17 18 19 20  21 22 23 24
Ana sayfa İcindekiler
Birkaç aylık yaşama şansı verilen, Lesley Garner’ın annesi beslenme biçimini değiştirdi ve bir bitkisel Hint ürünü almaya başladı
Ulusal Sağlık örgütü doktoru, gözlerini annemin gözlerinden kaçırarark, “ eve gitmesini ve istediklerinde kendilerine yardım edecek bir hemşire bulacaklarını “söyler.  Kelimelerle ifade etmemişti ama “ eve git ve orada öl “ demeye getirmişti.  Bu annem ve bizler için tam anlamıyla bir felaketti. Her beş olaydan dördünde, pankreas kanseri birkaç ay gibi bir sürede ölümle sonuçlanıyordu. Hastaneden bir diyetisyen, laf olsun kabilinden, düşük yağ içeren bir diyet önermişti.Bir tıp doktoru olan eski eşim, Londra’dan tanıdğı Ulusal Sağlık Örgütü doktorlarından bir kanser uzmanıyla görüştüğünde, holistik bir diyet, ve diğer yardımcı terapilerle, son derece rahatlatıp moral bulacağı, Bristol Kanser Sağlık Merkezini tavsiye etmiş.
Sağlık konusunda bilime inanan ailem, böyle geleneksel bir kurumun tavsiyesi  ile harekete geçip, şu anda Harley sokağında  bir kliniğin  bağımsız tıp danışmanı olan, o zaman, Bristol Kanser Merkezinin, Başhekimi, Dr. Rosy Daniel’den özel  randevu aldılar. 
Zamanlama ailemden yananydı.  2000 Şubat’ıydı ve Dr Daniel hastalarına, henüz bu Ülkede tanınmayan,Carctolu tavsiye etmeye başlamıştı. Bristol’dan bir arkadaşı olan Yashu Amlani, Dr Tiwari tarafından Rajasthanda, 20 yılı aşan bir süredir başarı ile kullanılan  bu bitkisel karışım hakkında, daha fazla bilgi edinmesi için, Dr Daniel’i  bir süredir sıkıştırıyordu.
Dr. Daniel; “ Yashu, Hindistana gidip Dr Tiwari ile tanışıncaya kadar, yakamı çekiştirip durdu. ‘ Dr Tiwarinin uzun bir çalışması vardı, ve 1900 hasta üzerinde denemişti’.  3 ila 6 aylık  yaşam biçilmiş bu hastalardan bazılarıyla( uygulamadan 10 yıl sonra ) tanıştım “ diyor ve devam ediyor, “ Carctol, karışımında bir şeyler olan sekiz bitkiden üretiliyordu. Leicester Üniversitesinden bir doktor, benim  Carctol uyguladığım bir hastamla karşılaşmış, Carctol’un antikanser mekanizmasını bulmak için, analiz yapmak istiyordu.     Carctol tedavisinde, ekşi (asidik meyvalar ve diğer yiyecekler) almıyor, fakat,  günde beş litreye kadar, kaynatılıp soğutulmuş içme suyu ve yardımcı enzimler alıyorsunuz.  Bunun temeli, fizyolojinizi asitten temizlemek ve daha çok alkali yapmak.  Kanser asidik ortamda büyüyüp gelişiyor fikrinden yola çıkarak, eğer vücudun PH’ını  değiştirirseniz bu kanseri durduracaktır diyoruz.”
”Dr Tiwariye gelen hastaların pek çoğu profesyonel tıp gereği kayıt edilmişler. Hastalarına ne hissettiklerini sorar ve hissettiklerini 0 ile 100 arasında değerlendirmelerini ister. Bunlardan % 25’i bir fark hissetmediklerini, % 50’si yüzde yetmişbeş bir iyileşme farkettiklerini, kalan % 25 ise, yüzde yüz iyileştiklerini ifade etmişlerdir.”
Carctol ve ilgili diyet kolay uygulanabilir değildi. Bristol Kanser Merkezi ne bunu uyguluyor ve nede Dr. Daniel’in tavsiye etmesine sıcak bakıyordu. Fakat Dr Daniel annemi özel muayenede gördükten sonra,
Carctolla birlikte fazla miktarda sebze, vitamin ve temiz su diyeti verdi. Dr Daniel birçok hastanın  kolaylıkla, böyle bie disipline gelemediğini ve yaşam biçimlerini değiştiremeyip bu önerilere uymadıklarını kabul ediyor.
Annem güçlü bir insandır. Birkaç ay ömrü kaldı diyen doktora aldırmadı bile, ama Carctolla birlikte, önerilen diyete  ve bol su içmeye sımsıkı sarıldı. Kendisi son derece neşeli, iyimser, pratik ve iyi huyludur. Herkesin katıldığı gibi bu özelliklerinin katkısı büyük oldu. Carctolun karışımındaki gibi, neyin en çok yararı olduğunu kim bilebilir.?
Çok şükür, birkaç aylık ömrü kaldı denilen annem, iki buçuk yıl sonra şu an hala hayatta ve gayet iyi. Tedavi başladıktan altı ay sonra yapılan taramada, tümörün gelişmesinin durduğu saptandı, ve daha önce tedavi gören mesane kanseri de yok olmuştu.
Tamameen iyileştiği iddiasında değil annem, şu anda hafifletme sürecinde, fakat kanser kontrol altında ve yaşam kalitesi çok yüksek. Check-up için gittiğinde doktorlar, dosyadaki bilgilerine bakınca, emin olmak için iki kez kontrol ediyorlar.

Dr. Daniel’in Carctol uyguladığı 250 hastası var. Bir sonuca varmak için  yeterli bir sayı değil, ama  birgün Carctol’un denenip uygulanacağını düşünüyor ve aldığı sonuçlar Dr. Tiwarinin beyanlarıyla örtüşüyor.
Dr Tiwari  nin Carctol uyguladığı tedavilerde, en iyi sonucun vücut içi kanserlerde  elde edildiğini gösteriyor.-örneğin, pankreas, karaciğer, böbrek, mide ve özafagus kanserleri gibi.-
Dr Daniel, hastalarından, klasik tedavi görenlere, adjuvan tedavi( destek tedavisi)olarak, klasik tedavi alamayan hastalara da ( Bayan Garner gibi ) sadece Carctol tedavisi uygulamıştır.
Sonuçlar, Dr Daniel’in diğer meslektaşlarına tavsiye edebileceği kadar tatmin edici olmuştur. Dün, kendini tanıyan 60 doktor’a Leicester’ da seminer vermeye hazırlanıyordu.
”Başlangıçta, temel düşüncem Carctol’un toksik olup olmadığını saptamaktı. Bu nedenle toksikoloji testinden geçirdik. Çok şükür toksik değildi.  İlaç kontrol ajansı ile aramızda uzun tartışma yaşandı. Onlar ilaç olduğunda ısrar ediyorlardı ki bu uzun ve masraflı bir araştırma sürecinin başlaması demekti; Sonunda klasik bitkisel bir ürün olduğu kabul edildi ve bu nedenle, ona inanan her doktor, lisanslı bir ilaç olmamasına rağmen, onu tavsiye edebilecekti.
Şifalı bitkilerin kansere ve hücre değişimine karşı, doğanın kendi savunma mekanizması olduğunun giderek daha çok bilincine varılıyor.
Kanser tedavisinde tek bir faktör etkili olamaz ve Dr. Daniel’in hastaları bunu kabul etmişlerdir. Sadece, günde birkaç kapsül almakla bu iş bitmiyor. Yaşam biçimini değiştirmeye de istekli olmaları gerekiyor- beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ve böylece kendi sağlıklarını düzeltmenin kendi ellerinde olduğunun bilincine varmaları, başarının ana unsurudur. Fakat Dr Daniel, iki yıl ve 250 hastadan sonra, Dr. Tiwarinin bitkisel karışımını uygulamakla, insanlara yardım ettiğine inanıyor.Dr Rosy Daniel ile Bristol Kliniğinde, 0117 949 336 ve 020 7299 9428 nolu telefonlarla görüşebilirsiniz. ( A.C.G.)
Ana sayfa İcindekiler 1 2 3 4 5 5a 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15 16 17 18 19 20  21 22 23 24
Sormak yada öğrenmek istediklerinizi tereddüt etmeden bize  ulaştırın. Bu amaçla lütfen burayı tıklayın.
Прокат игровых консолей в Новосибирске PS 4 700 в сутки город Новосибирск
Прокат игр прокат ps4 - аренда сони плейстейшн в Новосибирске sony dualshock 3 джойстик для ps3 - геймпад ps3 Новосибирск